PASAR KECIL ALKMAAR – 25e EDITIE
De Pasar Kecil Alkmaar is een jaarlijks terugkerend evenement en viert dit jaar zijn 25e editie!
Georganiseerd door het team van BersaMaju, onderdeel van de Vereniging Tropenvrienden Alkmaar (VTA), is deze Pasar een sfeervolle Indisch-Indonesisch-Molukse foodmarket (en meer!) voor iedereen die deze kleurrijke cultuur wil proeven, zien en beleven.
Leden van de vereniging en lokale toko’s uit Alkmaar en omstreken laten je genieten van authentieke gerechten – en dat gaat veel verder dan alleen nasi goreng en saté.
Een bruisend cultureel feest voor iedereen!
Wat ooit begon als een kleine proeverij, is uitgegroeid tot een bruisende Pasar die jaarlijks duizenden bezoekers trekt – van buurtbewoners tot mensen uit het hele land.
Ze komen niet voor niets, want er is van alles te beleven:
· Heerlijke gerechten en streetfood
· Live muziek, DJ’s en dansoptredens
· Unieke producten en handgemaakte items uit Indonesië
· Pitjit (traditionele massage)
· Boekenmarkt en meer…
De gezellige sfeer, gevarieerde programmering en de mix van cultuur, food en entertainment zorgen ervoor dat jong en oud zich hier thuis voelen.
Indo, Moluks, nieuwsgierig of gewoon fan van lekker eten? Iedereen is welkom!
Datum & Locatie
Zondag 31 augustus 2025
13:00 – 18:00 uur
Wijkcentrum De Oever, Oudorp/Alkmaar (binnen én buiten)
Gratis toegang – maar jouw steun is welkom!
Wist je dat dit evenement volledig wordt georganiseerd door vrijwilligers, zonder winstoogmerk?
De opbrengst van de vrijwillige bijdrage gaat dit jaar naar de realisatie van het Monument 15 augustus 1945. Zie voor meer informatie over dit monument Herdenking 15 augustus 1945 Alkmaar
Wil je méér doen? We zijn altijd op zoek naar sponsors die willen bijdragen aan dit mooie initiatief.
Interesse? Neem contact met ons op!
♻️Samen maken we de Pasar groener!
Als organisatie vinden wij duurzaamheid en zorg voor de natuur belangrijk. Daarom starten we dit jaar een pilot: we moedigen bezoekers aan om een herbruikbaar bordje te kopen, dat je na afloop gewoon mee naar huis kunt nemen.
Wil je met dat bordje ook bij andere warungs eten? Geen probleem! Op locatie kun je je bordje tussendoor afwassen.
Zo besparen we samen een hoop wegwerpafval – en zetten we een mooie stap richting een duurzamere Pasar!
Bereikbaarheid Pasar Kecil Alkmaar – Wijkcentrum De Oever
De Pasar Kecil Alkmaar vindt plaats op het parkeerterrein (en binnen) bij Wijkcentrum De Oever, Amstelstraat 1 in Alkmaar-Oudorp. Tijdens het evenement is dit terrein dus niet beschikbaar om te parkeren.
Kom op de fiets of te voet!
Woon je in Alkmaar of omgeving? Dan is de fiets of een korte wandeling de leukste én makkelijkste manier om naar de Pasar te komen. Er is voldoende ruimte om je fiets in de buurt te stallen.
Openbaar vervoer
Reis je met het OV, plan je route eenvoudig via 9292.nl. Verschillende buslijnen stoppen op loopafstand van Wijkcentrum De Oever.
Auto
Kom je toch met de auto, dan kun je in de straten rondom het wijkcentrum gratis parkeren. Houd er rekening mee dat het parkeerterrein bij De Oever zelf niet toegankelijk is tijdens de Pasar.
PROGRAMMA
Naast de warungs met lekker eten en Indonesische producten is er nog veel meer te doen!
We hebben het aDOEh plein waar veel te doen is voor kids.
springkussen
schmink
maskers maken
vliegers maken (tegen betaling)
krupuk happen
tattoo zetten
Workhshops:
Polynesische dans. Na de show van Maiana kun je op het aDOEh plein mee doen aan een workshop.
Leer de poco poco en jive van June en Jim Agerbeek (hoofdpodium)
Batik! Leer batikken van kunstenares Inge Bruyn. Een workshop duurt ongeveer een uur en er kunnen 8 personen per keer mee doen. Kosten €8,00 Schrijf je in bij de entree (info balie)
Tijden: 13:00 - 14:30 - 16:30 uur
Loterij:
Natuurlijk is er weer een loterij met prachtige prijzen. Hoofdprijs is een Indonesische catering voor 15 personen, incl couverts twv €275!
Bij de Rumah BersaMaju moet je echt even naar binnen gaan. Zie het programma voor al het moois wat daar te zien, te doen of te luisteren is!
Bedankt aan onze sponsoren!
De Pasar Kecil Alkmaar 2025 is alleen mogelijk dankzij de steun van onze betrokken sponsoren. Met hun bijdrage kunnen wij samen een kleurrijk en sfeervol evenement neerzetten, vol cultuur, muziek en culinaire beleving.
Een bijzonder woord van dank gaat uit naar:
· Gemeente Alkmaar
· Ropaja Catering/Rijsttafelexpress
· Mondhygiënisten Praktijk Alkmaar
Dankzij hun steun kunnen wij de Pasar Kecil laten groeien en bezoekers een onvergetelijke ervaring bieden.
Wil jij ook sponsor worden van de Pasar Kecil Alkmaar?
De Pasar Kecil Alkmaar is al 25 jaar een bruisend cultureel evenement in Alkmaar, en wordt mede mogelijk gemaakt door de steun van betrokken bedrijven en ondernemers.
Om verder te kunnen groeien en professionaliseren, zijn we op zoek naar sponsoren die dit unieke evenement willen ondersteunen.
Wat bieden wij onze sponsoren?
Als sponsor van de Pasar Kecil Alkmaar profiteer je van:
Zichtbaarheid bij een breed, divers en betrokken publiek
Verbondenheid met een warm, cultureel en positief evenement
Promotiemogelijkheden op locatie en online (denk aan product presentatie, banners, social media)
Sponsormogelijkheden
Je kunt op verschillende manieren bijdragen:
· Financiële bijdrage (zie pakketten hieronder)
· Producten of diensten leveren (in natura)
· Promotie via social media, flyers, banners en meer
De sponsorpakketten
Pakket A – € 150,-
Naamsvermelding op social media (“mede mogelijk gemaakt door…”)
In overleg een eigen banner op het evenement
Naamsvermelding op de sponsorbanner bij het podium
Pakket B – € 250,-
Alles uit Pakket A, plus:
Naamvermelding op de digitale flyer
Extra zichtbaarheid op de sponsorbanner
Pakket C – € 350,-
Alles uit Pakket A & B, plus:
Jouw logo op de digitale flyer
Jouw logo op de sponsorbanner bij het podium
Interesse of vragen?
Neem gerust contact met ons op via:
info@bersamaju.nl
We bespreken graag samen de mogelijkheden!
STANDHOUDERS
Heb jij iets lekkers of moois te bieden dat past bij de sfeer van de Pasar – food of non-food?
Huur dan een hele kraam (4 x 1,20 m) of een halve kraam (2 x 1,20 m). Stroom is niet inbegrepen, maar kan apart worden aangevraagd tegen betaling, afhankelijk van de gewenste hoeveelheid.
Wij werken niet (meer) met muntjes. Er is een vaste standhuurprijs (incl kraam en excl stroom). Er hoeft niets te worden afgedragen.
INFO: pasarkecilalkmaar@bersamaju.nl
Of schrijf je gelijk in via het online deelnameformulier standhouders:
DEELNAMEFORMULIER PASAR KECIL ALKMAAR 2025